TOULKY KRAJEM

Datum: 11.5.2020

Riegrova a Kamenického stezka u Semil

Vydejte se na zajímavý poznávací výlet do krásného údolí řeky Jizery mezi města Semily a Železný Brod. Na celkem 8,5 km dlouhé poznávací trase uvidíte skutečné přírodní divy, které se utvářely po miliony let a také technické unikáty vytvořené člověkem v minulém století, které dokonale symbiózují s přírodou.

Datum: 28.11.2018

Rozhledna Doubravka XIV. a Kyjský rybník v Praze

Velmi zajímavá a originálně řešená rozhledna architekta Martina Rajniše z akátových větví dominuje návrší Horka v Přírodním parku Klánovice - Čihadla na pražském Černém mostě. Přímo pod ní se nachází historický Kyjský rybník ze 14. století.

Datum: 24.4.2017 (Aktualizace: 28.9.2018)

Prosečský hřeben

Zalesněný hřeben mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou nabízí ideální příležitost pro rodinné i skupinové procházky v přírodě, odpočinek, dobrodružství, objevování tajných zákoutí, pozorování živočichů a krásné výhledy do okolí. To vše v dopravní blízkosti obou měst.

Datum: 9.4.2017 (Aktualizace: 24.8.2018, 7.9.2018)

Císařský kámen a okolí obce Rádlo

Přijeďte se podívat na rozhlednu na kopci Císařský kámen nedaleko Liberce a Jablonce n.N. Zajímavé je také okolí i samotná obec Rádlo a k ní patřící osada Milíře.

Datum: 23.10.2017

Na Pláně, do pralesa a k lomům pod Ještědem

Méně známá, ale zajímavá místa v okolí Plání pod Ještědem na, jak říkají místní obyvatelé, Ještědských horách.

Datum: 12.8.2017

Okolím Lysého vrchu

Putování okolím větrného Lysého vrchu na rozhraní Jizerských a Lužických hor, Liberecké a Frýdlantské kotliny a Česko-Polské republiky. Na své si při ní příjdou nejen vyznavači turistiky, přírody, dalekých výhledů nebo techničtí nadšenci.

Datum: 30.7.2017

Vrch Káčov u Mnichova Hradiště

Navštivte méně známou, ale velice zajímavou přírodní památku Káčov kousek od Mnichova Hradiště.

Datum: 22.7.2017

Holice v Čechách

Malebné městečko na hranici Pardubického a Královéhradeckého kraje s krásným okolím.

Datum: 24.6.2017

Obec Smidary

Malebná obec na řece Cidlině.

Datum: 12.6.2017

Přehrada Josefův Důl

Návštěva největší přehrady v Jizerských horách. Ideální místo nejen pro rodinný výlet, ale i vyznavače horské přírody, techniky, cyklistiky nebo in-line.

Datum: 30.5.2017

Posed (rozhledna) Čihadlo u Všelibic

Prakticky neznámý soukromý, ale veřejně přístupný posed sloužící jako rozhledna nedaleko Českého Dubu nabízí nejen krásný výhled, ale především zážitek ze samotného objevování a velký adrenalin při výstupu.

Datum: 22.5.2017

Sluneční zátoka

Legendární místo všech skautů, vodáků, trempů a zálesáků. Místo setkávání všech, kteří znají Royův příběh.

Datum: 8.4.2017

Javorník u Liberce

Javorník - kopec, který opět ožil. Málo lidí si dnes vzpomene na téměř 37 let opuštěnosti a zvláštních nálad, které se zde po vyhoření původního Obřího sudu usídlily. Dnes kopec na dohled od Liberce patří nejen výhledům, ale také sportu, zábavě, relaxaci i restauraci s penzionem v novém Obřím sudu.

ZPĚT NAHORU

© 2009-2021 SMIDLIB.CZ / • Tvorba a správce webu: Martin Kadaník - Liberec - Czech Republic • VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA!

Obsah stránek Smidlib.cz je chráněn autorským právem, který se řídí zákonem č. 121/2000 Sb., autorský zákon, v účinném znění!
Bez souhlasu autora obsahu a správce webu je převzetí, kopírování nebo reprodukce jakékoliv části stránek Smidlib.cz (textů, fotografií, videí nebo jiného materiálu) zakázána!
Pokud není uvedeno jinak, autorem obsahu je správce stránek Smidlib.cz.