Datum: 25.2.2018 (Aktualizace: 06.03.2018)

Sedmihorské léto 2017 - logo.

PROGRAM SEDMIHORSKÉHO LÉTA 2018

Tento rok vstupuje oblíbený hudebně-divadelní festival Sedmihorské léto pořádaný v nádherné krajině CHKO Český ráj již do svého osmého ročníku. Původně jednodenní festiválek s jedinou akcí zaměřenou především na folkovou hudbu a písně se během krátké doby proměnil na celoletní akci a nejrosáhlejší festival v Českém ráji s mnoha hudebními a divadelními vystoupeními, na nichž mnohdy vystupovali i světové hvězdy mnoha různých žánrů.

Divadelní představení Nebyla to pátá, byla to devátá - Sedmihorské léto 2017. Autor: Jitka Maděrová. © Sedmihorské léto.        Koncert Bacha na Šporcla II - Sedmihorské léto 2017. Autor: Jitka Maděrová. © Sedmihorské léto.

Oblíbenost tohoto festivalu dokazuje pravidelná velká návštěvnost, která se pohybuje v tisících diváků na všech akcích. Areál v Sedmihorkách, v prostorách motelu Even, kde festival tradičně probíhá, je znám svou úžasnou atmosférou v nádherné krajině Českého ráje, pohodou a také obrovskou pergolou, která vévodí celému areálu.

Pro letošní rok je připraveno dalších 8 akcí, které jistě zajistí úspěšné pokračování tohoto tradičního festivalu. A na jaká vystoupení se tedy letos můžete těšit:

  

PROGRAM:

• PÁTEK 22.ČERVNA 2018 • 19:30 • IRVINE WELSH - UCPANEJ SYSTÉM / PROČ BŮH SEDÍ NA STŘÍDAČCE - divadelní představení (A) •

Typ akce: Divadlo na sezení.
Délka představení: 2:30 h. s přestávkou.

Divadelní adaptace Daniela Majlinga v inscenaci Dejvického divadla podle povídek z knihy a scénáře k filmu Irvina Welshe Acid House. Jedná se o Welshovu druhou knihu, plnou „obrázků ze společenského života spodiny“, v níž autor nezůstává nic dlužen své pověsti. Jeho texty opět zkoumají temná zákoutí světa i duše. Vypravěčem je zástupce edinburské ulice, jehož mluva je opravdu děsivá, plná vulgarismů, siláckých výroků, slangových obratů, zkomolenin a patvarů, ale rozhodně není fádní a nudná. To proto, že je v ní obsažen humor, který je sice hodně černý, cynický a brutální, ale jak jinak pravdivě popsat skutečný život, který se taky s nikým nepáře? A pak pravidlo, že žádná povídka neskončí happy endem a že ještě nikdy nebylo tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.

Hrají: Ivan Trojan, Miroslav Krobot, Václav Neužil, Hynek Čermák/Matěj Hádek, Jaroslav Plesl, Petr Vršek, Martin Myšička/Pavel Šimčík, Martin Pechlát, Jana Holcová, Klára Melíšková, Lenka Krobotová. Překlad: Olga Bártová. Scéna a kostýmy: Pavol Andraško. Hudba: Marián Čekovský. Dramaturgie: Daniel Majling, Eva Suková. Režie: Michal Vajdička.

Divadelní představení Ucpanej systém - ilustr. obrázek 01.     Divadelní představení Ucpanej systém - ilustr. obrázek 02.     Divadelní představení Ucpanej systém - ilustr. obrázek 03.

Ucpanej systém získal cenu Alfréda Radoka za nejlepší inscenaci roku 2012. Ivan Trojan získal cenu Alfréda Radoka 2012 v kategorii mužský herecký výkon za roli Boha a byl nominován i na Cenu Thálie.
Vyjádření odborné poroty k nominaci I. Trojana na Cenu Thálie: V poněkud bizarní podobě pokáleného Boha je Ivan Trojan nejen sarkastickým glosátorem všeho dění, ale především dotváří dokonalý obraz vyprázdněného světa. Přispívá tak zásadně k zvýraznění tématu inscenace, která je zábavná i depresivní, kde za smíchem vzápětí mrazí. Stejně jako z metafory lidské společnosti, která už Boha ani nepoznává.

Vzhledem k velkému počtu vulgárních slov, která jsou nezbytnou součástí dialogů hry, není představení vhodné pro diváky mladší 15 let.

Vstupné: Předprodej: 590 Kč/os. Na místě: 630 Kč/os.

  

• ČTVRTEK 12.ČERVENCE 2018 • 20:00 • TOMÁŠ KLUS & kapela - koncert (A) •

Typ akce: Koncert na stání.

Nenechte si ujít jediný letošní koncert jednoho z nejoblíbenějších a nejpopulárnějších zpěváků napříč všemi generacemi v Čechách! Zpěvák, písničkář a také herec Tomáš Klus je držitelem ceny Zpěvák roku na hudebních cenách Óčka za rok 2009, držitelem Anděla v kategorii Zpěvák roku 2009 a má také stříbrného (2011) a zlatého (2012) Slavíka!

Koncert - Tomáš Klus - ilustr. obrázek 01.     Koncert - Tomáš Klus - ilustr. obrázek 02.

Vstupné: Předprodej: 550 Kč/os. Na místě: 590 Kč/os.

  

• ČTVRTEK 19.ČERVENCE 2018 • 20:00 • SPIRITUÁL KVINTET - koncert (A) •

Typ akce: Koncert na sezení.

První česká folková skupina na pódiu Sedmihorského léta představí své největší hity vycházející z folku, spirituálů, renesanční a barokní hudby a lidových písní, mezi které patří "Za svou pravdou stát"," Batalion", "Kocábka", "Až se k nám právo vrátí", "Zelené pláně" a mnohé další.

Koncert - Spirituál kvintet - ilustr. obrázek 01.     Koncert - Spirituál kvintet - ilustr. obrázek 02.

Vstupné: Předprodej: 330 Kč/os. Na místě: 390 Kč/os.

  

• SOBOTA & NEDĚLE - 21.-22.ČERVENCE 2018 • JÓGA KEMP V ČESKÉM RÁJI (B) •

Typ akce: Relaxačně sportovní aktivita.
Místo konání: Zahrada Penzionu Recall v Českém Ráji - www.penzionrecall.cz

Zažijte se zajímavými osobnostmi pohodový víkend plný jógy, meditace, relaxace, zajímavých témat a odpočinku. Druhý ročník Jóga kempu v Českém ráji se zkušenými instruktorkami jógy, které vás celým dnem provedou, posunou vaše hranice, ukáží další cesty jógy a nabijí vás energií.

Druhý Jóga kemp v Českém ráji - ilustr. obrázek 01.     Druhý Jóga kemp v Českém ráji - ilustr. obrázek 02.     Druhý Jóga kemp v Českém ráji - ilustr. obrázek 03.

Upozornění: Jedná se o speciální akci, na kterou je nutné se předem registrovat! Více informací a registrace účastníků na www.jogakempvceskemraji.cz.

Vstupné: Na tuto akci neplatí permanetní vstupenky! Lze zakoupit pouze samostatné speciální vstupenky. Viz registrační odkaz výše.

  

• ČTVRTEK 26.ČERVENCE 2018 • 19:30 • JIŘÍ PAVLICA A HRADIŠŤAN & VLASTA REDL
S KAPELOU - VANDROVALI HUDCI - koncert (A) •

Typ akce: Koncert na sezení.

Dnes již legendární projekt, který se mnohým vryl do paměti pod názvem jedné z písní „Vandrovali hudci“, boural na přelomu osmdesátých a devadesátých let koncertní sály. Oslovil tisíce lidí jedinečným spojením folku, bigbítu a lidové hudby. Byla to jedna z prvních vlaštovek hudby, které se až později začalo říkat „world music“. Když se jej na jaře 2015 rozhodli Vlasta Redl s Jiřím Pavlicou oživit, přilákalo spojení Hradišťanu s Redlovou kapelou do šesti letních amfiteátrů na osm tisíc diváků. Proto se muzikanti rozhodli pokračovat ve společném koncertování i nadále. Ukazuje se, že to bylo rozhodnutí správné. Koncerty jsou velmi úspěšné - potlesky ve stoje a téměř ve všech případech zcela vyprodáno…

Koncert - Jiří Pavlica a Hradišťan & Vlasta Redl s kapelou - Vandrovali hudci - ilustr. obrázek 01.     Koncert - Jiří Pavlica a Hradišťan & Vlasta Redl s kapelou - Vandrovali hudci - ilustr. obrázek 02.     Koncert - Jiří Pavlica a Hradišťan & Vlasta Redl s kapelou - Vandrovali hudci - ilustr. obrázek 03.

Zažijte tento jedinečný projekt významných hudebních osobností v úžasné atmosféře Sedmihorského léta!

Vstupné: Předprodej: 590 Kč/os. Na místě: 630 Kč/os.

  

• ČTVRTEK 9.SRPNA 2018 • 20.00 • 4TET - KONCERT, VERZE IV - koncert (A) •

Typ akce: Koncert na sezení.

Těšte se na brilantně aranžované známé melodie ve 4TETovském kabátu a skvělou podívanou. Scéna, kostýmy, projekce, elegance a specifický humor potěší diváky všech generací. Není koncert, jako koncert. Koncert 4TETu je opravdu něčím ojedinělým a určitě vás nadchne!

Vystupují: tenor - David Uličník, baritone - 1 Jiří Korn, baritone - 2 Jiří Škorpík, bass - Dušan Kollár.

Koncert - 4TET - Koncert, verze IV - ilustr. obrázek 01.     Koncert - 4TET - Koncert, verze IV - ilustr. obrázek 02.     Koncert - 4TET - Koncert, verze IV - ilustr. obrázek 03.

Umělecky plnohodnotný, precizní a přitom osobitý projev tohoto vokálního seskupení se snoubí s již pověstnou dokonalostí a profesionalitou Jiřího Korna. Úžasné vokální výkony, nepřehlédnutelný design kostýmů Marie Markové a Jana Boušky, překvapivě originální pojetí aranžmá a neotřelé harmonie Jiřího Škorpíka i temperamentní herecké a “taneční” výkony všech aktérů na jevišti..., to vše rozhodně nenechá nikoho chladným a odměnou jsou jim vždy vyprodané koncerty s nenapodobitelnou atmosférou.

Vstupné: Předprodej: 590 Kč/os. Na místě: 630 Kč/os.

  

• ČTVRTEK 16.SRPNA 2018 • 20:00 • FILHARMONIE HK & MOONDANCE ORCHESTRA - PROJEKT MICHAEL JACKSON SYMPHONY - koncert (A) •

Typ akce: Koncert na sezení.

Jedinečný projekt, při kterém vám půjde mráz po zádech! Úžasná hudba legendárního a geniálního Michaela Jacksona v aranžích Martina Kumžáka, jehož Moondance Orchestra královéhradecké těleso také posílilo. Koncert je věnován poctě krále popu Michaela Jacksona, který by letos oslavil 60. narozeniny.

Koncert - Filharmonie HK & Moondance Orchestra - Projekt Michael Jackson Symphony - ilustr. obrázek 01.     Koncert - Filharmonie HK & Moondance Orchestra - Projekt Michael Jackson Symphony - ilustr. obrázek 02.     Koncert - Filharmonie HK & Moondance Orchestra - Projekt Michael Jackson Symphony - ilustr. obrázek 03.

Přijďte si vychutnat vynikající aranže, povedený vyvážený zvuk, a bezvadné výkony sólistů v ojedinělé atmosféře Sedmihorského léta. Zpěv: Dasha, Naďa Wepperová, Dušan Kollár, Dušan Marko.

Vstupné: Předprodej: 690 Kč/os. Na místě: 730 Kč/os.

  

• ČTVRTEK 30.SRPNA 2018 • 19:00 • SHIRLEY VALENTINE - divadelní představení (A) •

Typ akce: Divadlo na sezení.

Bravurní komedie o hledání sebe sama, ve které exceluje vynikající Simona Stašová. Dnes již legendární a stále vyprodávané představení zažijte na Sedmihorském létě 2018!

Hrají: Simona Stašová.

Divadelní představení - Shirley Valentine - ilustr. obrázek 01.     Divadelní představení - Shirley Valentine - ilustr. obrázek 02.     Divadelní představení - Shirley Valentine - ilustr. obrázek 03.

One woman show Simony Stašové. Shirley Valentine je jméno dívky, kterou ta současná, čtyřicetiletá matka rodiny a manželka počestného občana, už dávno není. I když se musí starat hlavně o to, aby život její rodiny žijící v Liverpoolu běžel ve vyježděných kolejích, sny a touhy té dívky, kterou kdysi byla, v ní zůstávají. Snad proto podlehne návrhu své kamarádky a udělá něco, co se od ní neočekává – odjede na dovolenou do míst, kde se pěstuje vinná réva, do Řecka. A tam začíná nový život, nové dobrodružství, všechno to, co už považovala za ztracené. Bravurní komedie o hledání vlastní identity z dílny známého britského komediografa Willy Russella, jehož muzikál Pokrevní bratři obletěl celý svět, je určena nejen všem ženám středního věku, které pomalu ztrácejí životní elán, ale i všem divákům, kteří mají rádi dobrou zábavu. Navíc je skvěle napsané monodrama, v němž herečka ztvárňuje nejen Shirley, ale zároveň všechny postavy jejího mikrosvěta, přímo stvořené pro hereckou hvězdu Simonu Stašovou.

Vstupné: Předprodej: 450 Kč/os. Na místě: 490 Kč/os.

  

(A) - na takto označené akce se vztahuje zakoupená přenosná permanentka, lze si však koupit vstupenky i samostatně.

(B) - na takto označené akce se přenosné permanentky NEVZTAHUJÍ a je možné na ně zakoupit pouze samostatné speciální vstupenky!

Vstupenky zakoupíte prostřednictvím prodejního a rezervačního systému E-vstupenka. nebo přes online formulář na stránkách http://www.sedmihorskeleto.cz..

Permanentní vstupenky na Sedmihorské léto 2018 zakoupíte ZDE.

  

Více informací naleznete na oficiálních stránkách festivalu:

Logo webové adresy Sedmihorského léta.

  

  

ZPĚT NAHORU

© 2009-2018 SMIDLIB.CZ / • Tvorba a správce webu: Martin Kadaník - Liberec - Czech Republic • VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA!

Obsah stránek Smidlib.cz je chráněn autorským právem, který se řídí zákonem č. 121/2000 Sb., autorský zákon, v účinném znění!
Bez souhlasu autora obsahu a správce webu je převzetí, kopírování nebo reprodukce jakékoliv části stránek Smidlib.cz (textů, fotografií, videí nebo jiného materiálu) zakázána!
Pokud není uvedeno jinak, autorem obsahu je správce stránek Smidlib.cz.